fbpx

Tags : Ѕид

Потпорен ѕид се урна врз автомобили во Радовиш

Синоќа на полноќ се урнал потпорниот ѕид во близина на Етнолошкиот музеј  во Радовиш. Од урнувањето се оштетени два автомобили, но за среќа во моментот на незгодата немало пешаци. Денес ЈП „Плаваја“ од Радовиш ги расчистило остатоците од коловозот и сообраќајот се одвива нормално. Од Општина Радовиш најавуваат дека оштетениот ѕид ќе се санира.