fbpx

Потпорен ѕид се урна врз автомобили во Радовиш

 Потпорен ѕид се урна врз автомобили во Радовиш

Синоќа на полноќ се урнал потпорниот ѕид во близина на Етнолошкиот музеј  во Радовиш. Од урнувањето се оштетени два автомобили, но за среќа во моментот на незгодата немало пешаци.

Денес ЈП „Плаваја“ од Радовиш ги расчистило остатоците од коловозот и сообраќајот се одвива нормално.

Од Општина Радовиш најавуваат дека оштетениот ѕид ќе се санира.

Share via
Copy link