fbpx

Тешка сообраќајка на патот меѓу Дабиле и Петралинци

 Тешка сообраќајка на патот меѓу Дабиле и Петралинци

Вечерва во 22.15 часот на патот помегу селата Дабиле и Петралинци, ТППЕ Струмица со 1ПП возило и 5 пожарникари – спасители интервенираше на сообраќајна несреќа во која учествуваше едно товарно моторно возило марка Фиат.

Користени се специјални хидраулични алатки за да се извадат повредените лица од возилото, кои потоа се предадени на екипи на брза помош.

Share via
Copy link