fbpx

Aкадемија Пандев вечерва на рефлектори ја пречекува екипата на Ренова

Во вечерен термин, од 20 часот во Струмица, Академија Пандев ja пречекува екипата на Ренова, што претставува и дерби во директна пресметка за врвот.

Академија Пандев е лидер на прволигашката табела, со амбиции оваа година да играат во европските натпреварувања.

Натпреварот ќе се игра на стадионот „Благој Истатов“. Влезот ќе биде слободен.

Share via
Copy link