fbpx

Во бугарски камион, откриени 200 штеки цигари без контролни маркици

 Во бугарски камион, откриени 200 штеки цигари без контролни маркици

СВР Струмица поднесе кривична пријава против К.Г.С.(45) од Петрич, Р.Бугарија поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,криумчарење“.

На 24.08.2020 на магистралниот пат Струмица – Ново Село, поточно кај с.Сушица, полициски службеници извршиле преглед на товарно возило „волво“ со бугарска регистарска ознака и цистерна за цемент, управувани од пријавениот, при што во предниот дел од цистерната биле пронајдени 200 штеки цигари без контролна маркица.

Share via
Copy link