fbpx

Во сообраќајка на четири возила кај Василево, повредени тројца

 Во сообраќајка на четири возила кај Василево, повредени тројца

Во соообраќајка на четири возила, што се случи утрово околу 09:00 часот на патот Струмица-Радовиш, на крстосницата за селото Василево,  полесно се повредени три лица.

Повредените се пренесени со Итната медицинска помош во струмичката болница и според првичните сознанија станува збор за полесни повреди.

Полицијата врши увид на местото на сообраќајката.

Share via
Copy link