fbpx

Актерката Танкица Стојанова нов в.д. директор на НУЦК „Антон Панов“

 Актерката Танкица Стојанова нов в.д. директор на НУЦК „Антон Панов“

Актерката Танкица Стојанова од Министерството за култура е назначена за нов в.д. директор на НУЦК „Антон Панов“ Струмица. Стојанова доаѓа на местото на досегашниот в.д. директор Боби Ѓошиќ.

Таа е дел од ансамблот на Театарот „Антон Панов“ и до изборот на нов директор ќе раководи со оваа установа.

Share via
Copy link