fbpx

Александра Јанева со нова балада „Денот што ни носи“

 Александра Јанева со нова балада „Денот што ни носи“

По пауза од скоро две години, синоќа струмичанката Александра Јанева го објави новиот повратнички сингл „Денот што ни носи“.

Песната е заедничко авторско дело на Лазар Цветкоски и Александра Јанева.

„Денот што ни носи“ беше премиерно изведена на 36-тиот Фестивал на забавни мелодии Макфест

Share via
Copy link