fbpx

Два нови случаи и еден оздравен од Ковид-19 во Струмица

 Два нови случаи и еден оздравен од Ковид-19 во Струмица

Во последните 24 часа се направени 2.853 тестирања, а регистрирани се 23 нови случаи на КОВИД-19 од:

• Скопје – 9• Куманово и Прилеп – по 3• Струмица и Кичево – по 2• Битола, Гостивар, Гевгелија и Радовиш – по 1.

Пријавени се вкупно 4 починати лица:

3 лица од Скопје (76г,76г и 77г) и едно лице од Куманово (71г).

Регистрирани се 32 оздравени пациент од:

• Скопје – 13• Радовиш – 4• Битола и Кратово – по 3• Прилеп – 2• Гостивар, Куманово, Штип, Струмица-1, Кочани, Кичево и Берово – по 1.Досега во земјата се направени вкупно 818.746 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.441, бројката на оздравени пациенти е 149.528, на починати е 5.462, а бројот на активни случаи изнесува 451

Share via
Copy link