fbpx

Ѓорге Стојчев повеќе не е тренер на Академија Пандев

 Ѓорге Стојчев повеќе не е тренер на Академија Пандев

По двата последователни неуспеси во домашниот шампионат, по поразот на домашен терен од Скопје со 2:1 и ремиот против Борец на гости во Велес, Ѓорѓе Стојчев си поднесе оставка од кормилот на Пандевци и на клубот му посака се најдобро во понатамошната битка да ги оствари своите планови и цели.

Share via
Copy link