fbpx

Градското дерби Академија Пандев – Беласица ќе се игра на СРЦ „Академија Пандев“

 Градското дерби Академија Пандев – Беласица ќе се игра на СРЦ „Академија Пандев“

Струмичкото градско дерби меѓу Беласица и Академија Пандев ќе се игра на СРЦ „Академија Пандев“ во сабота на тренинг центарот на „Пандевци“.

Ова ќе биде прв прволигашки натпревар на овој терен, откако во минатото се одиграа неколку контролни натпревари.

СРЦ Академија Пандев е модерен спортски објект, кој е направен по светски терк.

Денеска инспекција на ФФМ беше на обиколка на теренот и даде „зелено светло“ да се игра натпреварот.

Share via
Copy link