fbpx

Излегла на гласање иако имала решение за самоизолација

 Излегла на гласање иако имала решение за самоизолација

На 31.10.2021 во Полициската станица Радовиш било пријавено дека Г.К. од радовишко село излегла на гласање и покрај тоа што имала решение за самоизолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, соопштија денеска од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link