fbpx

Tags : самоизолација

Излегла на гласање иако имала решение за самоизолација

На 31.10.2021 во Полициската станица Радовиш било пријавено дека Г.К. од радовишко село излегла на гласање и покрај тоа што имала решение за самоизолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, соопштија денеска од МВР. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.