fbpx

Tags : решение

Проектот Иловица-Штука – можно решение за надминување на дел од

Пишува: Никола Гулев, главен финансов директор во Еуромакс Ресоурцес Додека ги читаме вестите од светските економии кои бележат многу високи стапки на инфлација, и сме во исчекување од дополнителните економски последиците од сериозноста на геополитичка ситуација помеѓу Украина и Руската Федерација, потребата од изнаоѓање на брзи економски решенија веднаш и сега е уште поголема. Сите […]

Излегла на гласање иако имала решение за самоизолација

На 31.10.2021 во Полициската станица Радовиш било пријавено дека Г.К. од радовишко село излегла на гласање и покрај тоа што имала решение за самоизолација од Државниот санитарен и здравствен инспекторат, соопштија денеска од МВР. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.