fbpx

Малолетници биле во угостителски објекти по полноќ

 Малолетници биле во угостителски објекти по полноќ

На 08.12.2023 година од страна на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица била извршена контрола во угостителски објекти на подрачјето на Струмица, соопштија денеска од СВР Струмица.

Притоа, во еден угостителски објект било констатирано присуство на малолетни лица по 24.00 часот.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link