fbpx

Нема нови, ниту починати и оздравени од Ковид-19 во Струмица

 Нема нови, ниту починати и оздравени од Ковид-19 во Струмица

Во последните 24 часа се направени 2.619 тестирања, а регистрирани се 28 нови случаи на КОВИД-19 од:

• Скопје – 16• Куманово – 9• Тетово – 2• Прилеп – 1.

Пријавени се вкупно 5 починати лица:

3 лица од Скопје (61г,75г и 79г) и по едно лице од Куманово (45г) и Струга (72).

Регистрирани се 23 оздравени пациент од:• Скопје – 15• Охрид и Струга – по 3• Куманово и Кочани – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 821.365 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.469, бројката на оздравени пациенти е 149.551, на починати е 5.467, а бројот на активни случаи изнесува 451

Share via
Copy link