fbpx

Oд среда промена на времето

 Oд среда промена на времето

Кон средината на идната недела ќе имаме промена на времето. 

До среда ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Во четврток се очекува развој на локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Во Македонија денеска ќе имаме сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Максималната температура ќе биде до 35 степени.

Share via
Copy link