fbpx

По два дена пауза Струмица со еден нов случај и еден оздравен од Ковид-19

 По два дена пауза Струмица со еден нов случај и еден оздравен од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 2.887 тестирања, а регистрирани се 6 нови случаи на КОВИД-19 од:

Скопје – 3, Тетово, Струмица-1 и Берово – по 1.·

Не се регистрирани починати лица.·

Регистрирани се 10 оздравени пациенти од:

Скопје – 5, Куманово – 2, Велес, Струмица-1 и Кичево – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 877.123 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.682, бројката на оздравени пациенти е 149.977, на починати е 5.484, а бројот на активни случаи изнесува 221.

Share via
Copy link