fbpx

Полициски билтен: физички напад во Радовиш, 53 граѓани не носеле заштитни маски

 Полициски билтен: физички напад во Радовиш, 53 граѓани не носеле заштитни маски

Вчера во 17:00 часот во Полициската станица Радовиш, С.Р.(53) од Радовиш пријавил дека околу 08:00 часот на бул.„Александар Македонски“ во Радовиш бил физички нападнат од Ќ.Н. од Радовиш. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Во текот на изминатото деноноќие, според статистиката на МВР за периодот (15.10/16.10.2020), по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Струмица 53 лица не ја почитувале, од кои по 19 во Радовиш, 13 во Гевгелија, 12 во Валандово и 9 во Струмица и ќе следуваат соодветни мерки.

Share via
Copy link