fbpx

Полициски билтен: Физички напади во Богданци и Босилово

 Полициски билтен: Физички напади во Богданци и Босилово

На 08.10.2021 во 18.15 часот А.Ц.(60) од Богданци пријавил дека во Богданци бил физички нападнат од Т.П.(34). Се работи на расчистување на случајот.

На 08.10.2021 во 13.25 часот М.Д.(52) од село Босилово пријавил дека во сeло Босилово, по претходна расправија околу сообраќајот, бил физички нападнат од едно лице кое управувало автобус. Се работи на расчистување на случајот. 

Share via
Copy link