fbpx

Полициски билтен: физички напади во Струмица и Висока Маала

На 15.06.2022 во 15.45 часот во Полициската станица Струмица, Ц.Ј.(28) од Струмица пријавил дека околу 15.00 часот на улица „Климент Охридски“ во Струмица бил физички нападнат од В.Н.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 15.06.2022 во 21.15 часот во Полициската станица Струмица, С.А.(24) од село Висока маала, струмичко, пријавил дека околу 19.45 часот во село Висока маала неговиот малолетен син бил физички нападнат од И.И. од истото село. По расчистување на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share via
Copy link