fbpx

Полициски билтен:физички напад во Банско, казнети 26 пешаци

 Полициски билтен:физички напад во Банско, казнети 26 пешаци

Вчера во 21.30 часот во Полициската станица Струмица, М.Р.(31) од Струмица пријавила дека околу 14.30 часот во село Банско, струмичко, била физички нападната од А.С. од истото село. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 02.02.2021 година во времето од 08:00 до 12:00 часот на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена акциска контрола над пешаци. Притоа, биле откриени 26 прекршоци, од кои 8 по акциската контрола и 18 останати прекршоци, кои се соодветно санкционирани.

Share via
Copy link