fbpx

Полициски билтен:Пријавено обљуба врз малолетник, жител на Градашорци не седел дома во изолација

 Полициски билтен:Пријавено обљуба врз малолетник, жител на Градашорци не седел дома во изолација

Вчера во 17:54 часот во СВР Струмица, жена од струмичко село пријавила дека 16-годишник од истото село извршил обљуба врз нејзиниот малолетен син.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.А(44) од с.Градошорци, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „пренесување заразна болест“ и „непостапување според здраствените прописи за време на епидемија“.

Пријавениот, на 19.08.2020, при контрола од полициски службеници од СВР Струмица не бил затекнат во неговиот дом, иако имал Решение за изолација во периодот од 14.08.2020 до 25.08.2020.

Извор:МВР-билтен

Share via
Copy link