fbpx

Tags : обљуба малолетник

Полициски билтен:Пријавено обљуба врз малолетник, жител на Градашорци не седел

Вчера во 17:54 часот во СВР Струмица, жена од струмичко село пријавила дека 16-годишник од истото село извршил обљуба врз нејзиниот малолетен син. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. СВР Струмица поднесе кривична пријава против А.А(44) од с.Градошорци, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „пренесување заразна болест“ и „непостапување […]