fbpx

Полициски билтен:со тупаници расчистувале сообраќајни недоразбирања

 Полициски билтен:со тупаници расчистувале сообраќајни недоразбирања

На 04.06.2022 во 09.00 часот И.И.(20) од с.Подареш-радовишко пријавил дека во Струмица по претходно недоразбирање околу сообраќај бил физички нападнат од едно лице. Се работи на расчистување на случајот.

На 04.06.2022 во 16.45 часот Л.К.(68) од Струмица пријавил дека во Струмица бил физички нападнат од Д.А. Се работи на расчистување на случајот.

На 04.06.2022 во 21.40 часот било пријавено дека во Струмица по претходно случена сообраќајна незгода бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу И.Т.(37) и К.З.(66) двајцата од Струмица. По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Share via
Copy link