fbpx

Две лица повредени во сообраќајка на кружниот тек на излезот кон Радовиш

 Две лица повредени во сообраќајка на кружниот тек на излезот кон Радовиш

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила во 19:10 часот на кружниот тек на излезот од градот во правец кон Радовиш.

Според информациите од портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, во сообраќајката учествувале две патнички возила, а повредените-возачот и совозачот од едниот автомобил се пренесени на лекување во Медицинскиот центар во Струмица.

На местото на сообраќајката увид извршила екипа на полицијата.

Фото: архива

Share via
Copy link