fbpx

Tags : две лица повредени

Две лица повредени во сообраќајка во Радовиш

Две лица се повредени во сообракајка што се случила попладнево околу 15:30 часот во Радовиш, на улицата „Осми Септември“. Како што информираше портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова во сообраќајката учествувале две патнички возила, а возачот и сопатникот од едното возило се повредени. Со возила на Итната помош тие се пренесени на лекување во струмичката […]

Две лица повредени во сообраќајка на кружниот тек на излезот

Две лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила во 19:10 часот на кружниот тек на излезот од градот во правец кон Радовиш. Според информациите од портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова, во сообраќајката учествувале две патнички возила, а повредените-возачот и совозачот од едниот автомобил се пренесени на лекување во Медицинскиот центар во Струмица. […]