fbpx

Потешко повреден жител на Раклиш по пад од мотоцикл

 Потешко повреден жител на Раклиш по пад од мотоцикл

Вчера во 17:00 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на регионален пат Р 1310 во село Раклиш, С.С.(34) од село Раклиш, управувајки мотоцикл „хамачи“ со радовишки регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот, соопштија денеска од МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил С.С.., констатирани во Медицински центар Штип.

Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Радовиш.

Share via
Copy link