fbpx

Пожар проголта покрив и спрат од куќа во Василево

 Пожар проголта покрив и спрат од куќа во Василево

Во пожар кој избувнал околу 10 часот претпладнево во Василево изгореа покрив и спрат од семејна куќа.

Во гаснењето на пожарот учествувале 9 пожарникари и 4 против пожарни возила на ТППЕ Струмица, а со големи напори пожарот бил изгаснат во 13:50 часот и не било дозволено да ги зафати и соседните куќи.

Пртичинета е голема материјална штета, а причините за пожарот ќе се утврдуваат.

Share via
Copy link