fbpx

Пожар во Радовиш во помошна просторија, зафатен и деловен објект

 Пожар во Радовиш во помошна просторија, зафатен и деловен објект

СВР Струмица соопшти дека на 29.01.2024 во 04:17 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека околу 03:30 часот настанал пожар во помошна просторија, од кој бил зафатен и деловен објект во дворно место на Б.В. на ул. „1 Мај“ во Радовиш.

Повредени лица нема, а од екипа на Територијалната противпожарна единица Радовиш пожарот бил изгаснат. Увид бил извршен.

Фото: архива

Share via
Copy link