fbpx

Приведен гевгеличанец, криумчарел мигранти кај Давидово

Вчера полициски службеници од РЦГР Југ- ПС за ГП и ГН Богородица околу во 19:30 часот во село Давидово го лишиле од слобода М.Г. (21) од Гевгелија затоа што со патничко моторно возило “фолксваген туарег” превезувал 13 мигранти од Сирија, од кои 2 малолетни лица.

Известен е јавен обвинител од ОЈО за ГОКК и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава. 

Фото: архива

Share via
Copy link