fbpx

Приведен разбојник од Струмица, полицијата го уапсила еден час по кражбата

 Приведен разбојник од Струмица, полицијата го уапсила еден час по кражбата

Синоќа во 02:50 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Т.М. (44) од Струмица, кој околу 01:50 часот во продавница (тобако) во Струмица со закана одзел пари од дневниот промет од вработената.

Кај Т.М. биле пронајдени парите, како и предмети поврзани со кривичното дело.

Тој е задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link