fbpx

Приведен крадец во Струмица, пронајдено украденото

 Приведен крадец во Струмица, пронајдено украденото

Денеска (22.04.2023) полициски службеници од СВР Струмица го лишија од слобода Г.П. (40) од Струмица поради основано сомнение за сторно кривично дело тешка кражба од маркет во Струмица, соопштија од СВР Струмица.

При претрес во домот на Г.П. пронајдени се 663 кутии цигари, украдени од маркет.

Г.П. е задржан во полициска станица и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share via
Copy link