fbpx

Tags : крадец

Уапсен крадец од Шуто Оризари, во Струмица украл возило и

Вчера во 18:15 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Е.И.(21) од Шуто Оризари – Скопје. Тој се сомничи дека претходно одзел едно моторно возило и извршил тешка кражба во куќа во Струмица, при што одзел повеќе предмети, соопштија од МВР. Кај него биле пронајдени возилото и […]

Приведен крадец во Струмица кој одзел пари од казино

Денеска во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Н.В. од Струмица. Тој се сомничи дека на 19.09.2023 со употреба на сила влегол во казино во село Босилово, струмичко и одзел пари, соопштија од МВР. По преземени мерки било дојдено до сознание дека тој е сторителот на делото, по што денеска бил […]

Полициски билтен:140 казни за брзо возење, приведени крадец и лице

На 02.08.2023 во периодот од 08.00 до 18.00 часот на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од дозволената, соопштија денеска од СВР Струмица. Притоа, биле констатирани 140 прекршувања на брзината, од кои 52 на подрачје на Струмица, 36 на подрачје на Радовиш, 32 на подрачје на Валандово и 20 на подрачје на Гевгелија. Од нив, 74 […]

Приведен крадец од Струмица, расчистени три кривични дела, украденото вратено

На 20.07.2023, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Г.К.(40) од Струмица. Тој се сомничи дека во текот на денот извршил тешка кражба, при што од возилото на Д.Н. одзел паричник, информираа од МВР. Кај него бил пронајден паричникот, а биле пронајдени и предмети кои потекнуваат од тешка кражба во здравствена установа во […]

Приведен крадец во Струмица, пронајдено украденото

Денеска (22.04.2023) полициски службеници од СВР Струмица го лишија од слобода Г.П. (40) од Струмица поради основано сомнение за сторно кривично дело тешка кражба од маркет во Струмица, соопштија од СВР Струмица. При претрес во домот на Г.П. пронајдени се 663 кутии цигари, украдени од маркет. Г.П. е задржан во полициска станица и по документирање […]

Крадец од Струмица на пленот се радувал само 40 минути

Вчера во 15:40 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Ѓ.А.(38) од Струмица, соопштија денеска од СВР Струмица. Тој се сомничи дека околу 15:00 часот одзел паричник, во кој имало пари и други лични предмети, од женска чанта во козметичко студио во Струмица. Кај него биле пронајдени […]

Уапсен крадец од Струмица, само неколку часа се радувал на

На 10.01.2023 во 23.50 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Ѓ.А.(39) од Струмица. Тој се сомничи дека околу 19:00 часот извршил тешка кражба во продажен објект во Струмица, при што одзел пари, соопштија денеска од СВР Струмица. По наредба на Основен суд Струмица бил извршен претрес […]

Откриени крадец и негов јатак од Радовиш

Вчера во 11:45 часот на магистрален пат Штип-Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи од Радовиш го лишиле од слобода М.Ј.(19) од Штип. Тој се сомничи дека во текот на 2022 година извршил повеќе кривични дела тешки кражби и кражби на подрачје на Радовиш, соопштија денеска од СВР Струмица. Истиот ден во 13:50 часот […]

Приведен крадец во Струмица, фатен на дело

Вчера во 15:30 часот на улица „Ѓорги Трајков“ во Струмица, полициски службеници од Полициската станица Струмица го лишиле од слобода А.А.(43) од Струмица.Тој бил фатен при извршување „тешка кражба“ во објект во Струмица, при што одзел повеќе предмети, соопштија денеска од МВР. Кај лицето биле пронајдени одземените предмети, а за случајот бил запознаен Јавен обвинител […]

Кривична за крадец кој „оперирал“ во манастири и црква во

Одделението за внатрешни работи Радовиш, до Основното јавно обвинителство Радовиш поднесе кривична пријава против Д.А.(53) од село Воиславци, радовишко,соопштија денеска од полицијата. Лицето се сомничи дека во периодот од октомври 2021 година до август 2022 година извршил пет кривични дела „тешка кражба“ во два манастира и една црква во близина на село Воиславци, радовишко.