fbpx

Tags : Разбојник

Приведен разбојник во Струмица кој извршил физички напад и одзел

Денеска во 04:40 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода В.Г.(40) од Струмица. Тој се сомничи дека околу 03.20 часот на ул. „Мајка Тереза“ во Струмица физички го нападнал Т.Т.(56) од Струмица и му одзел пари. Тој е задржан во Полициската станица Струмица, за настанот е запознаен […]

Приведен разбојник кој заедно со двајца малолетници физички нападнале малолетници

Синоќа во 01:00 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Д.П. (20) од село Ангелци, струмичко. Тој се сомничи дека на 13.05.2023 околу 22.20 часот заедно со уште две малолетни лица од струмичко, во Градскиот парк во Струмица физички нападнале тројца малолетници од Струмица и со закана со остар […]

Приведен разбојник од Струмица, полицијата го уапсила еден час по

Синоќа во 02:50 часот полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Т.М. (44) од Струмица, кој околу 01:50 часот во продавница (тобако) во Струмица со закана одзел пари од дневниот промет од вработената. Кај Т.М. биле пронајдени парите, како и предмети поврзани со кривичното дело. Тој е задржан во полициска […]

Приведен разбојник од Гевгелија

Одделението за внатрешни работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против Л.Ќ.(34) од Гевгелија, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „разбојништво“ по член 237 од Кривичниот законик, соопшти МВР. На 29.12.2021 околу 19.00 часот, пријавениот со закана одзел пари од дневниот промет во продавница во село Негорци, гевгелиско. По […]

Приведен разбојник од Стојаково

Денеска во периодот од 10:30 до 12:00 часот извршен е претрес во куќата и помошните простории на И.А. во село Стојаково, по претходно издадена наредба од Основен суд Гевгелија, соопштија попладнево од СВР Струмица. При претресот пронајдени се пари кои потекнуваат од кривично дело „разбојништво“ ивршено во казино од 28.01.2021, како и други предмети поврзани […]