fbpx

Пронајдена марихуана кај две лица од Конче

 Пронајдена марихуана кај две лица од Конче

На 17.09.2023 во 22.00 часот во Радовиш, полициски службеници од Полициската станица Радовиш ги лишиле од слобода И.Д. (23) и Т.С. (19), и двајцата од село Конче, општина Конче, бидејќи при преглед кај нив, кај И.Д. била пронајдена марихуана.

И.Д. бил задржан во Полициска станица Радовиш и за настанот бил запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш.  

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: Билтен на МВР

Share via
Copy link