fbpx

Радовишанец потешко повреден откако излетал од патот со својот автомобил

Вчера во 17:00 часот во Полициската станица Радовиш било пријавено дека на местото „Чешме маале“ на регионален пат планина Плачковица – Радовиш, Ј.З.(60) од Радовиш управувајќи патничко возило „тојота“ со радовишки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал надвор од патот, соопштија денеска од СВР Струмица.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Здравствен дом Радовиш, а увид на местото извршила екипа на ОВР Радовиш.

Share via
Copy link