fbpx

РК Астраион почна со подготовки за суперлигашкото деби

 РК Астраион почна со подготовки за суперлигашкото деби

Дебитантот во новата суперлигашка сезона, тимот на Астраион од Струмица, ги започна подготовките пред елитниот предизвик.

Избраниците на Мики Пандев веќе тренираат на отворено, а кон средината на месецот би требало да заминат на висински подготовки во Пехчево.

Што се однесува до играчкиот кадар, во тимот дојде левото крило Славе Јанковски, кој беше дел од Вардар Јуниор во минатата сезона.

Астраион е дел од групата A со Охрид, КЛ7, Струга, Радовиш, Јуниор Кисела Вода и Пролет. Суперлигата започнува на 12/13 септември.

Share via
Copy link