fbpx

Шефки Арифовски нов член на стручниот штаб на ФК Беласица

 Шефки Арифовски нов член на стручниот штаб на ФК Беласица

Искусниот тренер Шефки Арифовски ќе биде дел од стручниот штаб на ФК Беласица. Арифовски кој е повратник во ФК Беласица, зад себе има богата фудбалска кариера како играч, но и како тренер, каде бил член на стручниот штаб во ФК Хоризонт Турново, ФК Слога Југомагнат, ФК Борча Белград, Селектор на младински селекции на Република Македонија, ФК Кожуф, ФК Академија Пандев и др.

Share via
Copy link