fbpx

Сончево и топло со температури и до 43 степени

 Сончево и топло со температури и до 43 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од западен правец. УВ индексот ќе биде 10.

Во Струмица температурата ќе биде до 40 степени и ќе дува слаб до умерен ветер.

Share via
Copy link