fbpx

Струмичанецот и македонски репрезентативец Љупче Дориев и официјално промовиран во узбекистанскиот прволигаш Согдиана од Јизах

 Струмичанецот и македонски репрезентативец Љупче Дориев и официјално промовиран во узбекистанскиот прволигаш Согдиана од Јизах

Струмичанецот и македонски репрезентативец Љупче Дориев и официјално промовиран во узбекистанскиот прволигаш Согдиана од Јизах.

По завршувањето на соработката со Шкендија, 27-годишниот крилен офанзивец официјално стави потпис на договорот со Согдиана каде ќе заработува 300.000 евра годишна плата, плус бонуси.

Претходно во својата кариера Дориев настапуваше за екипите на Хоризонт Турново и Академија Пандев пред во јуни 2020 година да се пресели во редовите на Шкендија каде мина три одлични години кои го издвоија и со неизбежни повици во македонската репрезентација.

Share via
Copy link