fbpx

Струмица денеска без нов случај на Ковид-19, активни се само три

 Струмица денеска без нов случај на Ковид-19, активни се само три

Во последните 24 часа се направени 2.550 тестирања, а регистрирани се 15 нови случаи на КОВИД-19:

• Скопје – 10• Куманово и Дебар – по 2• Тетово – 1.

Не се регистрирани починати лица.

Регистрирани сe 6 оздравени пациенти од: • Скопје – 5 • Тетово – 1.

Досега во земјата се направени вкупно 935.282 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.965, бројката на оздравени пациенти е 150.243, на починати е 5.488, а бројот на активни случаи изнесува 234.

Инаку, според последните информации од Министерството за здравство во Струмица моментално како активни се водат три случаи.

Share via
Copy link