fbpx

Tags : 13 нови случаи

Денес во Струмица 13 нови случаи на Ковид-19, 14 оздравени

Во последните 24 часа се направени 1841 тестирања, а регистрирани се 225 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 120-Куманово 10-Штип 8-Прилеп 15-Тетово 17-Струга 6-Битола 7-Охрид 4-Гостивар 1-Гевгелија 3-Струмица 13-Крива Паланка 2-Кочани 6-Пробиштип 2-Берово 3-Виница 1-Делчево 1-Свети Николе 3-Кичево 2-Неготино 1. Починати се 8 лица, два пациенти од Скопје (75г. и 68г.), три пациенти од Гостивар […]

Рекорд во Струмица:13 новозаболени од ковид-19, двајца починати

Денес во Струмица се регистрирани 13 нови случаи на новозаболени од ковид-19, а двајца на 29 и 44 годишна возраст се починати, информираат од Центарот за јавно здравје во Струмица. Новозаболените се на возраст од 8 до 62 години и потекнуваат од досегашни, но и од нови кластери. Додаваат дека во денешниот извештај на министерството […]