fbpx

Tags : 15 новозаразени

Во Струмица нови 15 заразени од Ковид-19 и еден починат

Во Струмица, Радовиш и Гевгелија денес се регистрирани вкупно 25 новозаболени од коронавирус. Во последните 24 часа се направени 1545 тестирања, а регистрирани се 144 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 27-Куманово 11 -Дебар 3 -Штип 5 -Прилеп 13 -Тетово 13 -Велес 4 -Битола 5 -Охрид 2 -Кавадарци 1 -Гостивар 8 –Гевгелија 2 -Струмица 15 […]