fbpx

Tags : 163 нови случаи

Нови 163 случаи на ковид-19, двајца нови и во Струмица,

Во последните 24 часа се направени 1636 тестирања, а регистрирани се 163 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 52-Куманово 21-Дебар 2-Штип 33-Тетово 4-Струга 7-Велес 2-Битола 5-Охрид 1-Кавадарци 4-Гостивар 17-Струмица 2-Кочани 2-Пробиштип 2-Демир Хисар 3-Македонски Брод 1-Свети Николе 3-Кичево 1-Ресен 1 Нема починати пациенти. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 69 оздравен пациент од: -Скопје 41-Дебар […]