fbpx

Tags : 33 новозаразени

Ковид-19:еден починат, 33 новозаразени и 25 оздравени во Струмица

Во последните 24 часа се направени 3082 тестирања, а регистрирани се 1128 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 569 -Куманово 51 -Дебар 12 -Штип 35 -Прилеп 43 -Тетово 50-Струга 16 -Велес 45 -Битола 57 -Охрид 38 -Кавадарци 35 -Гостивар 10 -Гевгелија 14-Струмица 33 –Крива Паланка 5-Радовиш 11 -Крушево 2-Кочани 22 -Пробиштип 5-Демир Хисар 5 -Македонски […]