fbpx

Tags : агресивно однесување

Полициски билтен: агресивно однесување кон полицајци и физички напад во

На 05.08.2022 во 04:50 часот во Полициската станица Радовиш бил приведен Ф.Ј.(20) од Радовиш затоа што на улица „Илија Алексов“ во Радовиш агресивно се однесувал кон полициски службеници кои вршеле работни задачи. Лицето било задржано во полициска станица и по целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. На 05.08.2022 во 06.00 часот во […]