fbpx

Tags : „ауди“

Изгоре „ауди“ во близина на Негорски Бањи

Вчера во 07:30 часот во Полициската станица Гевгелија, Т.Д.(64) од село Смоквица, гевгелиско, пријавил дека настанал пожар на неговото патничко возило „ауди“ со велешки регистарски ознаки, паркирано во плац на регионален пат 1102 во близина на Негорски бањи, соопштија денеска од СВР Струмица. По интервенција на Територијалната противпожарна единица Гевгелија пожарот бил изгаснат, а повредени […]

Струмичанец со „ауди“ удрил во полицаец и побегнал

На 30.10.2022 година во 10:20 часот, полициски службеници од Полициската станица Струмица  го лишиле од слобода И.Ј. (40) од Струмица затоа што околу 02.20 часот на улица „Димитар Цветинов“ во Струмица со патничко моторно возило „ауди“ удрил полициски службеник кој извршувал службени задачи, по што го напуштил местото, соопштија денеска од СВР Струмица. Лицето било […]