fbpx

Tags : Барлаковски

Директорот Мојсовски на средба со новоизбраниот младински делегат во Обединетите

Директорот Наумче Мојсовски заедно со советникот за млади и младински политики на премиерот Заев, Ѓорги Тасев, остварија средба со новоизбраниот младински претставник oд Република Северна Македонија во Обединетите нации, Петар Барлаковски. На средбата директорот Мојсовски му честиташе на Барлаковски за изборот и му посака успешен мандат во спроведувањето на целите, како и успех во извршувањето […]