fbpx

Tags : Безните намалени

Бензините намалени за 0,5 , дизелот за 1,5 денари

Цените на бензините и дизелот од полноќ ќе се намалат- бензините за  0,5 денари, а дизелот за 1,5 денари, соопштија од Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги. Од вечерва на полноќ Еуросупер БС-95 ќе се продава за 59,50 денари за литар, додека малопродажната цена на БС-98 ќе изнесува 61,50 ден. Еуродизел (Д-Е V) ќе […]